Публикатор

Nabór wniosków na działaność gospodarczą w ramach projektu EFS+

www.mapadotacji.gov.pl

Powiatowy Urząd Pracy w  Żurominie
w związku z realizacją w okresie od 01.01.2025r. do 30.06.2025r. projektu:
 
„Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie żuromińskim (II)"
współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, Priorytetu VI Fundusze Europejskie dla aktywnego zawodowo Mazowsza, Działania 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych prowadzi nabór wniosków o
przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej  w/w projektu w 2025r.

Osoby zainteresowane ubieganiem się o dofinansowanie mogą pobrać wniosek o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żurominie, ul. Lidzbarska 27a pok. nr 7, jak również ze strony internetowej http://zuromin.praca.gov.pl w zakładce dokumenty do pobrania.
Wnioski wraz z załącznikami należy składać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie, ul. Lidzbarska 27a pok. nr 7 w godz. od 07.30 do 14:00
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 23 6573163 wew. 27 lub 531342484
Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r, poz. 475 ze zm.)
- Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej (Dz.U. z 2022 r. poz. 243 ze zm.)


O przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej mogą się ubiegać w ramach projektu:
osoby bezrobotne mieszkające w województwie mazowieckim, w powiecie żuromińskim, zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy  w Żurominie z utrudnionym dostępem do rynku pracy, należące do jednej lub kilku grup znajdujących się trudnej sytuacji na rynku pracy, w tym: 
- osoby młode w wieku 18 - 29 lat,
- osoby długotrwale bezrobotne,
- osoby w wieku 50 lat i więcej,
- osoby z wykształceniem odpowiadającym poziomowi ISCED 3 i niższym,
- osoby z niepełnosprawnością,
- kobiety.

Wsparcie dla osób w.w. 18-29 lat w ramach projektu będzie udzielane zgodnie ze standardami określonymi w Gwarancji dla Młodzieży w Polsce, w ciągu 4 m-cy od przystąpienia do projektu.


UWAGA: Osoby bezrobotne spełniające powyższe warunki, zainteresowane przystąpieniem do projektu powinny zgłosić się do swojego doradcy klienta, gdzie zostanie zweryfikowana przynależność do grup docelowych.

Wszystkie osoby bezrobotne spełniające kryteria rekrutacji do projektu  mają równy dostęp do możliwości skorzystania z wszystkich form wsparcia realizowanych w ramach projektu.

Osoby z niepełnosprawnościami doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, przy załatwianiu spraw w Urzędzie Pracy, w tym uzyskaniu informacji na temat form wsparcia realizowanych w projekcie mogą korzystać z pomocy osoby przybranej w kontaktach z Urzędem oraz na wniosek z pomocy wybranego tłumacza języka migowego. Biuro projektu oraz rekrutacja na wszystkie formy wsparcia prowadzona jest na parterze siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie, pomieszczenia te oraz korytarz pozbawione są barier architektonicznych. Wejście do budynku pozbawione jest barier architektonicznych, wyposażone w podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Strona internetowa na której zamieszczane są szczegółowe informacje o projekcie oraz dokumenty do pobrania związane z realizacją projektu jest dostosowana do potrzeb osób niedowidzących. Zapewniona jest możliwość wejścia z psem asystującym i psem przewodnikiem. Osoby z niepełnosprawnościami przystępujące do projektu mogą zgłaszać  potrzeby związane z niepełnosprawnością. Wejście do budynku wyposażone jest w podjazd Na terenie obiektu są wydzielone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Udzielane osobom uczestniczącym w projekcie wsparcie będzie każdorazowo poprzedzone analizą umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych, a także diagnozowaniem deficytów w zakresie  umiejętności cyfrowych, zielonych, niezbędnych w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi, potrzeb szkoleniowych lub walidacyjnych, diagnozę możliwosci doskonalenia zawodowego oraz opracowaniem lub aktualizacją dla każdej osoby Indywidualnego Planu Działania.
Przed skierowaniem na formy pomocy określone w IPD osoby przystępujące do uczestnictwa w projekcie, w tym w ramach staży będą obejmowane usługami: pośrednictwa pracy lub/i poradnictwa zawodowego.

#FunduszeEuropejskie


Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display